KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13464553
nr 1346 4553
Ester Zetterberg
(1919-2007), Sverige
Oljemålning, "Pä Dass". Signerad. Olja på duk. Signerad, daterad -74, mått90x75 cm
Ester Zetterberg, svensk tecknare, grafiker och målare född 1919 i Valbo, Gävle, död 2007 i Uppsala.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 september 2020
kl 19:05:59
6/9 16:01:37
Ester Zetterberg
Läs mer om Ester Zetterberg